Tuluá'da iki yetkilinin ölümüyle sonuçlanan tetikçi saldırısıyla ilgili hipotezler

NaturalMess

Member
Tuluá, belediye başkanının ilk 100 gününün sonunda, Cuma gecesi 'Manuel Victoria Rojas' Fuar Kolezyumunun dışında yaşadığı korkudan hala kurtulamadı. Bir tetikçi saldırısı sonucu iki kişi öldü; meclis üyesi Carlos Arturo Londoño ve yetkili Clarivet Ocampo.

Belediyede asker ve polis bulunmasına rağmen Tulu halkının kaygısı dinmiyor ve suça ilişkin hipotezler artıyor.

Belediye Başkanı Gustavo Vélez, EL TIEMPO'ya verdiği röportajda bunlardan birinin saldırının kendisine yönelik olduğunu ancak çevresinde çok fazla güvenlik olduğu için tetikçilerin adım atmaya cesaret edemediğini söyledi.

“Saldırı çok iyi planlanmıştı, tetikçiler yelek giyiyordu, tüfek, pompalı tüfek ve 9 milimetrelik tabanca taşıyorlardı, yaptıkları tam bir operasyondu. Beni aradıkları yönünde bir spekülasyon var ama ben orada olduğumu görünce Çok dikkatliydiler, meclis üyesinin yol kenarına park etmesinden ve savunmasız olmasından faydalandılar ve ona saldırdılar” diyor Vélez.

Meclis üyesi ve belediye başkanı yetkilisinin öldürülmesi nedeniyle Tuluá'daki Güvenlik Konseyi.

Fotoğraf:Vadi Valiliği

Paylaşmak

Diğer hipotezin, aralarında Carlos Arturo'nun da bulunduğu birçok Tuluá meclis üyesinin son haftalarda maruz kaldığı korkutmayla ilgili olduğunu bildiriyor.

”Diğeri ise aracına geldikleri için doğrudan kendisine planlı bir saldırı yapılacak olması. Belki de vatandaşların kafasını karıştırmak ve belediye yönetimini zarara uğratmak için, ki bunca zamandır aradıkları da bu diye düşünüyorum. “diyor belediye başkanı.

(Okuyabilirsiniz: Tuluá'da gasp yapan bir grup olan 'La Inmaculada'nın parçası olmakla suçlanan 21 kişiyi yakalıyorlar).

Benzer şekilde Vélez, polisin kısa bir süre önce kendisini yeni tehditler konusunda uyardığını hatırlıyor: “Sekiz gün önce yetkililer, istihbarat aracılığıyla Cuma günü yaşananlara benzer bir saldırı gerçekleştireceklerini tespit etti.”

Diğer taraftan, Valle valisi Dilian Francisca Toro, konsey üyesi, konseydeki birçok meclis üyesine karşı gelen bir broşür aracılığıyla gözdağı vermeyi kınayabilirdi. O sırada durum Milli Koruma Birimi'nin dikkatine sunuldu.

”Meclis üyeleri bu korumayı Ocak ayından beri talep ediyor, bazılarına geçici bir şey verildi, diğerlerine ise bugün korumasız” diyor başkan, UNP tarafından daha fazla yönetime ihtiyaç duyulduğunu garanti ediyor.

(Mutlaka okuyun: Bu, 'La Inmaculada' ve 'Soğan Karteli'nin 21 tutuklanmasına yol açan operasyondu).

Ayrıca, saldırının ortasında olayda hazır bulunan Polis ve Ordunun, ateşe tepki göstererek tetikçilerden üçünü yaraladığı, bunlardan birinin bakım merkezinde, diğer ikisinin ise olay yerinde olduğu belirtiliyor. bir araçta seyahat etseler yaralı olarak kurtulabilirlerdi.

Başkan, soruşturmanın bir parçası olduğuna dair güvence verdiği için konuyla ilgili daha fazla şey söylemek istemedi.