Thane Polisi 9,35 crore değerindeki kurtarılmış değerli eşyaları iade ediyor | Mumbai Haberleri

NaturalMess

Member
Tan

Thane, Hindistan – 8 Ocak 2024: Polis Kuruluş Günü münasebetiyle Thane Polisi, 08 Ocak 2024 Pazartesi günü Hindistan'ın Mumbai kentindeki Thane'de vatandaşlardan çalınan mal ve mücevherleri alarak vatandaşlara iade etti.(Praful Gangurde / HT Fotoğrafı)

Thane'deki Ghodbunder Yolu sakini olan 40 yaşındaki Prashanti Malik, merhum babasının düğünü sırasında hediye ettiği altın takıların evinden çalınmasıyla cesareti kırıldı. Polisin değerli eşyaları gerçekten geri alabileceğine inanmıyordu ve bir hırsızlık raporu bile vermeye istekli değildi. Ancak Pazartesi günü Thane Polis Komiseri Ashutosh Dumbre ve ekibinin, hizmetçisinden aldığı altın takıların aynısını ona hediye etmesiyle sevinci sınır tanımadı.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Malik, Pazartesi günü Dr. Değeri kaybolan veya çalınan takılar, cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazlar ve araçlar gibi eşyalar ₹Thane Polis Komiserliği'nin 35 polis karakolundan ele geçirilen 9,35 crore, Dumbre'nin huzurunda gerçek sahiplerine iade edildi.

Etkinlik, aynı zamanda Polis Eğitim Günü olarak da kutlanan Maharashtra Polisinin yıldönümüydü. Maharashtra Polisi 2 Ocak 1961'de kuruldu ve o gün Başbakan eyalet polis bayrağını polise sundu. Polis Yükseltme Günü her yıl 2 Ocak'ta kutlanıyor ve bu olayı kutlamak için vatandaşlara yönelik çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Polis Kuruluş Günü münasebetiyle Thane Polisi, 8 Ocak 2024 Pazartesi günü Hindistan'ın Mumbai kentindeki Thane'de vatandaşlardan çalınan malları ve mücevherleri kurtararak vatandaşlara iade etti.  (Praful Gangurde / HT Fotoğrafı)

Polis Kuruluş Günü münasebetiyle Thane Polisi, 8 Ocak 2024 Pazartesi günü Hindistan'ın Mumbai kentindeki Thane'de vatandaşlardan çalınan malları ve mücevherleri kurtararak vatandaşlara iade etti. (Praful Gangurde / HT Fotoğrafı)

HT'ye konuşan duygusal Malik şunları söyledi: “İki ay önce mücevherlerim değerindeydi. ₹Evimden 3 lakh çalındı. İlk başta hizmetçim olduğunu bilmiyordum ama takılar babamın düğünümde bana hediyesi olduğu için bu kayıplara dayanamadım. Zorlukla kazandığı parayla almıştı onu ve benim için değerliydi.”

Malik, ailesinin ondan derhal bir FIR başvurusunda bulunmasını istediğini söyledi. “Ama aslında onu geri almayı beklemiyordum. Çalınan malları kurtarmanın kolay olmadığını duymuştum. Hala FIR'a başvurdum. Neredeyse bir ay sonra, sanığı yakalayan polisten gelip mücevherlerimi kontrol etmem için bir telefon aldım.”

“Bunu bana geri verdiği için Thane polisine gerçekten minnettarım. Bu mücevherin parasal değerinden daha önemli,” dedi üst düzey yetkililerin değerli eşyaları düzgün bir şekilde paketlenip etiketlenmiş olarak kendisine teslim etmesinden sonra.

Nakit para kaybeden 56 yaşındaki Thane sakini Vijay Chandgude da polise aynı derecede minnettardı. ₹Onu bir iş fırsatına yatırım yapması için kandıran ve ardından parayı alıp kaçan dolandırıcılara Mayıs 2023'te 25 lakh. “Sanık bana, altın takıları açık artırmaya çıkaran kamulaştırılmış bankalarla bağlantıları olduğunu ve bunu GST faturasıyla birlikte bana verebileceklerini, ancak anlaşmanın tamamen nakit olacağını söyledi. Ancak olay yerine vardığımda sahte bir polis geldi, çantama el koydu ve kaçtı” diyen Chandgude, şunları ekledi: “Bu para son on yıldaki birikimlerimin bir kısmıydı ve çalındığında çok rahatsız oldum.” Böylece. Neyse ki Srinagar polisi, sanığı tutukladıktan sonra paranın çoğunu geri almayı başardı. Polise ve ekibin her bir üyesine gerçekten minnettarım.”

Bir başka Thane sakini ise üç yıl önce markette cep telefonunu kaybettiğinde cep telefonunu alınca çok mutlu oldu. Telefonu geri alma umudu yoktu ve telefonunun yakında iade edileceğine dair bir çağrı aldığında buna inanamadı.

Devir teslim töreninin yanı sıra Srinagar polis karakolu çocuklar için resim yarışması da düzenledi. Yarışmaya Thane Municipal Corporation'ın 19 okulundan 423 öğrenci 'Kızı Kurtarmak', 'Kızı Eğitmek', 'Gram Swachhta Abhiyan', 'Trafik Kazaları', 'Şehirde Trafiği Artırmak' ve 'Maharashtra Polisi' temalarıyla katıldı. Tema olarak “Halkın Dostu”.