Personero, klinikte kötü muamele iddiasıyla ilgili soruşturmaların hızlandırılmasını istedi

NaturalMess

Member
Caminos Reales vakfında rehabilitasyon çalışmaları yürüten 65 kişinin bulunduğu zorlu yaşam koşullarıyla ilgili şikayetler dikkate alındığında, Montañitas sektörüCali'nin Terrón Colorado'daki temsilcisi Gerardo Mendoza Castrillón, söz konusu kuruluşu ziyaret etti.

Kriterlere göre

Cali Büyükşehir Polisi'nden ajanlar ve Personería personeli eşliğinde, Cali'deki Kamu Bakanlığı başkanı şunları ifade etti: “Kaygı durumunun yoğunlaştığı, rehabilitasyondan çok hapishaneye benzeyen bu yerden üzüntüyle ayrılıyorum. sözde hissedilen şiddet içeren eylemlerde bulundularBu da Başsavcılığın açıklama yapması için bir neden olmalı.”

Mahkumların sağlık durumu nedeniyle mühimmat var.

Fotoğraf:Özel

Paylaşmak

Temsilci, ilgili dosya numarasını ve atanmış vergi dairesini içeren bir şikayetin resmi olarak yapıldığını vurguladı.

Mendoza Castrillón, yetkililere acil müdahalede bulunmaları ve mahkûmların maruz kaldığı iddia edilen şiddet, kötü muamele, işkence ve diğer eylemlerle ilgili şikayetleri adli düzeyde açıklığa kavuşturmaları çağrısında bulundu.

“Bir temsilci olarak bu tür çirkin alanların faaliyet göstermesine izin veremem, çünkü temsil ettiğim kontrol birimi herkesin haklarını savunuyor, özellikle de sağlık ve yaşam tehlikedeyse. aşırı kalabalık daha iyi düşünülebilir Haftalar önce kınadığım cezaevinin kapatıldığını ve bu nedenle kapalı kalması, işkence ve kötü muamele hizmeti vermeye devam etmemesi için doğru zamanda müdahale edilmesi gerektiğini yineliyorum, bunun Savcılık tarafından hızla açıklığa kavuşturulması gerektiğini yineliyorum” dedi. Cali'deki bu kamu bakanlığı

Temsilci, vakfın yasal temsilcisiyle ilgili olarak, söz konusu şahsın “Bu menfur olaylara hiçbir zaman karşı çıkmadığını, farklı şekillerde yerini tespit etmeye çalıştığımı ve bugüne kadar herhangi bir iletişim sağlayamadık” şeklinde güvence verdi. Polisin, Cumhuriyet Savcılığı olarak, gerçekten açıklığa kavuşturulması gereken bir sorumluluğun bulunduğunu gösteren bildirilen koşulları yerine getirmemiz gerektiğine karar vermesiyle ilgili süre doldu.”

Şöyle ekledi: “Yönetmeliklere göre site Polis tarafından on gün süreyle kapatılmış olsa da, Güvenlik ve Haber Sekreterliği'ne ait, Polis denetimine yardımcı olan yetkiler uyarınca mekanın tamamen kapatılması gerekiyor.”