Papa Francis ve Cali Belediye Başkanı Alejandro Eder, Vatikan'a yaptıkları ziyarette bu konu hakkında konuştular.

NaturalMess

Member
Cali Belediye Başkanı Alejandro Eder, Vatikan'a bir misyon gezisi vesilesiyle 19-24 Mayıs tarihleri arasında şehirden ayrılmak ve ülkeyi terk etmek için Bölge Konseyi'nden izin istemişti.

“Burada iki gün çalıştıktan sonra sizi selamlıyorum. Roma'daki Vatikan Şehri, dünyanın her yerinden 50 lideri davet eden ve beni Cali'nin belediye başkanı olarak davet eden Papa Francis'in çağrısına kulak vererek, bu şehrimiz için gurur kaynağıdır. Çünkü şehrimiz COP16'nın başkenti ve Papa bizden çevreye önem verme ve uzlaşma gibi kendisi için çok önemli olan iki konuyu tartışmamızı istedi” dedi.

Eder'in Vatikan'da davet edildiği büyük etkinlik Bu, ChocQuibTown müzik grubunun eski üyesi olan sanatçı Carlos Valencia veya 'Tostao'nun da hazır bulunduğu Uluslararası Anlam Toplantısıydı.

Belediye Başkanı Eder, projeler için Amerikalılar Arası Kalkınma Bankası'nın (IDB) kaynaklarını yönetmek üzere bu yıl ülkeyi terk ederek başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Washington'a gitmişti. Birleşmiş Milletler (BM), çevre ve iklim değişikliğine yönelik girişimlerin yanı sıra; su kemeri ve 'Plan 500'.

(Ayrıca okuyun: Cauca ateş altında: bir kilisede mahsur kalan 350 Suárez sakininin videosu).
Eder'e göre bu görevde yönetim, Scholas vakfından gelen delegelerin 190 ülkede Cali'deki eğitim kurumlarıyla (yaklaşık 446.000 tane var) çalışarak çocukları bir arada yaşama, çatışma çözümü ve çevre konularında eğitiyor.

Eder'e göre Scholas vakfı, Ağustos 2015'ten bu yana Ruhban Cemaati'nden sorumlu kanonik düzene ait bir kuruluştur.

Vatikan'daki sosyal yönetici Taliana Vargas.

Fotoğraf:Alejandro Eder

Paylaşmak

Belediye Başkanı Eder, X hesabında şunları söyledi: “Cali halkı adına Kutsal Babamızı selamlayabilmek ve onunla paylaşımda bulunabilmek bir ayrıcalıktır. @Pontifex_es. “Hedefimiz Cali'nin itibarını geri kazanmaktır ve Papa Francis, beni Cali Belediye Başkanı olarak toplantıya katılmaya davet ederek bize benzeri görülmemiş bir onur veriyor.”

Belediye Başkanı Eder şunları söyledi: Scholas Vakfı, 21 Ekim'den 1 Kasım'a kadar gerçekleşecek olan COP16'yı düşünerek küçüklerin ve gençlerin eğitiminde kilit rol oynayacak. Ve şu güvenceyi verdi: “Görev tamamlandığında Cali'nin adı yücelecek.”

Cali'nin sosyal yöneticisi Taliana Vargas, Eder'e Vatikan ziyaretinde eşlik etti ve aynı zamanda Papa Francis'le birlikteydi.

Toplantıda 'Tostao' da birkaç söz söyledi. “Burada olmaktan çok mutluyum, Kolombiyalıyım, Choco'luyum, Kolombiya Pasifik'indenim. Bir grup tarafından bazı şarkılarını seslendirmek üzere davet edilen 'Tostao', “Dünyanın birçok yerinde rap yapma fırsatım oldu ama bu benim Vatikan'a ilk gidişim ve siz de buna şahit olacaksınız” dedi. toplantıya katılanlar.

Bu toplantının organizatörlerinden biri, “Aramızda pek çok yetenek var ama çok özel bir yeteneğe sahip biri var. Tostao, doğaçlama yapmaya ve müziğinden Papa'yla bir tanıklığı paylaşmaya cesaret edebilirsin” dedi.

Etkinliğin sonunda Papa Francis sanatçıya şunları tekrarladı: “Sen iyi bir rapçisin.”

CALI