Nirmala Sitharaman Kalyan'da BITS Pilani'yi açtı | Mumbai Haberleri

NaturalMess

Member
Kalyan: Birlik Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Cumartesi günü Birla Teknoloji ve Bilim Enstitüsü (BITS) Pilani'nin yarı iletkenler ve üretken yapay zeka konularında disiplinler arası araştırmaları teşvik etme girişimlerinden etkilendiğini söyledi.

Sitharaman, Kalyan'da BITS Pilani tarafından Mumbai'de kurulan ve bir Yönetim Okulu, bir Hukuk Fakültesi ve bir Tasarım Okulu'na ev sahipliği yapacak 60 dönümlük kalıcı kampüsün açılışında konuşuyordu.

Sitharaman, Kalyan'da BITS Pilani tarafından Mumbai'de kurulan ve bir Yönetim Okulu, bir Hukuk Fakültesi ve bir Tasarım Okulu'na ev sahipliği yapacak 60 dönümlük kalıcı kampüsün açılışında konuşuyordu.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Son bütçe duyurusuna atıfta bulunarak ₹Araştırma ve geliştirme faaliyetlerini finanse etmek amacıyla özel amaçlı bir araca 1 lakh crore tahsis edildi. Bu fonların özel sektör de dahil olmak üzere araştırma girişimlerini desteklemeyi amaçladığını açıkladı.

Disiplinlerarası derslerin gerekliliğine vurgu yaparak, 5G teknolojisinin kendi ülkesinde de geliştiğinin altını çizdi. Pilani, Dubai, Goa, Haydarabad ve şimdi de Mumbai'deki BITS kampüslerinin rolünü öven Sitharaman, kampüslerin sektöre ve ekonomiye fayda sağlayan kaliteli eğitim sağlamada katalizör rolü oynadığını söyledi.

“Bunu bilmek inanılmaz derecede tatmin ediciydi ₹Destekleyicilerin dahili bağışları yoluyla 125 crore sağlandı. Çoğunlukla alaycı görünmek istemem ama Batılı düşünce liderleri bize Hindistan'ın bir hayırseverlik kültürüne sahip olması gerektiğini öğretiyor. Onlara kesinlikle katılmıyorum. İyi eğitimi teşvik eden, ihtiyaç sahibi öğrencilere fon sağlayan ve nesiller boyunca hayır kurumları, kültür merkezleri, tapınaklar vb. inşa ederek yaptıkları çeşitli hayır işlerine iyi örnekler veren, bugün bulunduğum bir kurumun örneğiyle.” dedi. söz konusu.

Sitharaman, kapsamlı eğitimin çeşitli hizmet ve sektörlere fayda sağladığını ve Hindistan'ın büyüyen startup endüstrisinin BIT'li gençlerden faydalandığını açıkladı.

Yeni kampüsün açılışını yapan Sitharaman, enstitünün yıllar içinde 7.300 kadar Fortune 500 CEO'su, 300 dünyaca ünlü akademisyen ve 600 memur yetiştirdiğini söyledi. Aynı zamanda 6.200 startup ortaya çıkardı; kuluçka merkezi ise 30'u tek boynuzlu at olan 170 startup yarattı.

“Aksi takdirde, bu inandırıcı bir kayıt değil, ancak burada eğitim alan birçok girişimcinin yeni girişimcilik çağında ortaya çıkıp başarılı olduğu ve olumlu politikaların ve elverişli ekonomilerin desteğini aldığı oran budur” dedi.

Maliye bakanı, BITS kampüsünde 176 startup kurulduğunu ve her yıl BIT'li öğrencilerin en az 100 patentle sağlam araştırma sonuçları sunduğunu söyledi.

Şansölye Kumaramangalam Birla, üç yıl önce BITS yönetiminin yönetim, hukuk ve tasarım disiplinlerine ihtiyaç olduğunu hissettiğini ve bu nedenle Kalyan kampüsünün maliyetle kurulduğunu söyledi. ₹1.500 crore.

Seyirci bundan habersiz olsa da Birla, konuşmasında Sitharaman'ın alçakgönüllülüğünü övdü ve Ghatkopar'dan Kalyan'a yerel bir trenle kampüse ulaştığından bahsetti ve seyircilerin bu hareketi alkışladı. Daha önce Sitharaman bir AC yereline seyahat etmiş ve onunla mutlu bir şekilde sohbet eden ve onunla selfie çekmek için poz veren şaşkın yolcularla etkileşime girmişti.

Sitharaman konuşmasını, işletme öğrencilerinden, bu yıl Nisan ayında yapılacak genel seçimlerde art arda üçüncü dönem için aday olan Modi hükümetinin “minimum hükümet, maksimum yönetişim” modelini incelemelerini isteyerek tamamladı. Modelin beş ayağının bir vaka çalışması olarak keşfedilmeye değer olduğunu söyledi.