Minsalud'dan gelen tartışmalı ses kaydının ardından La Rebaja Drugs'ın özel ajanı, uyuşturucu kaçakçıları tarafından tehdit edilmediğini garanti ediyo

NaturalMess

Member
Sağlık Bakanı Guillermo Alfonso Jaramillo ile Fiduprevisora başkanı Mauricio Marín arasındaki tartışmalı ses kaydı Ülkedeki yaklaşık 800.000 öğretmene yönelik yeni sağlık modelinden bahsederken, La Rebaja Uyuşturucu Müdahale Ajanına yönelik iddia edilen tehditlere dikkat çekerdi. Cali kartelinin iddia edilen etkisi nedeniyle. Fakat, İkincisi, kayıttaki bu ifadeleri yalanlayarak öne çıktı.

Guillermo Alfonso Jaramillo, Sağlık Bakanı.

Fotoğraf:Özel dosya.

Paylaşmak

(…) İşime karşı herhangi bir kişisel tehdit veya tehdit almadım veya algılamadım, ayrıca Copservir veya Drogas La Rebaja'nın yönetim üyeleri ile soyu tükenmiş Cali karteli arasında bir ilişki olduğundan da hiçbir zaman bahsetmedim.

https://twitter.com/intent/tweet?text=Tras+pol%C3%A9mico+audio+de+Minsalud%2C+agente+especial+de+Drogas+La+Rebaja+asegura+que+no+est%C3%A1+amenazado+por+narcos&url=https://www.eltiempo.com/colombia/cali/agente-especial-en-intervencion-de-drogas-la-rebaja-asegura-que-no-esta-amenazado-por-narcos-3345571
Şöyle ekledi: “Kooperatifin yasal temsilcisi olarak, işime yönelik herhangi bir kişisel tehdit veya tehdit almadığımı veya algılamadığımı ve herhangi bir zamanda bir ilişkiden bahsetmediğimi kesin ve net bir şekilde ifade etme izni veriyorum. Copservir veya La Rebaja Drugs'ın yönetim üyeleri ile soyu tükenmiş Cali kartelinin arasında.”

Sözlerini şöyle tamamladı: “Copservir, Drogas la Rebaja'nın ticari operasyonunu yönetiyor. Son olarak, özel bir ajan olarak çabalarım, bana emanet edilen yönetime tam olarak uymayı amaçlıyor.”

7 Mayıs'ta Bogota'nın kuzeyindeki Fiduprevisora tesislerinde bakan ile Marín arasındaki görüşme sırasında, Bazı yetkililer, sistemin uygulanmasının ortaya çıkardığı kaostan ve özellikle ilaçların dağıtımında doğaçlama yapıldığı iddialarından dolayı Ulusal Hükümetin üst düzey yetkilisine şikayette bulundu.

Yayınlanan kayıtlardan birinde W RadyoBakan, öğretmenlere ilaç dağıtmak için Valle eczane zinciri Drogas La Rebaja'nın işe alınmasını emredecekti.

Drogas La Rebaja, Bogotá Yüksek Mahkemesinin ikinci derece kararı nedeniyle varlıklarına el koyulan şirkettir.

Ancak ses kaydında, müdahale eden ajan Yobany Montilla'ya yönelik tehditler nedeniyle bunun mümkün olmadığı söyleniyor.

”Kooperatifin yeni müdürünü tehdit ettikleri için bir sorunları olduğu için bizden iki hafta süre istediler çünkü yönetim kurulunda hala Cali kartelinden kişiler var,” yayın kaydının bölümlerinden biri .

(Ayrıca okuyun: 'Bana hiçbir şey kalmadı': Jamundí'de FARC muhaliflerinin korku ve ateşinin ortasında yaşamak böyle bir şey).

Aynı kayda göre Sağlık Bakanı'nın şöyle dediği söyleniyor: “Yobany ile konuşun, o ilaçları, ilaçları dağıtmaya başlasın, kusura bakmayın.”

Fiduprevisora'nın başkanı Jhon Mauricio Marín.

Fotoğraf:Özel dosya

Paylaşmak

Copservir ve Drogas La Rebaja'da ne diyorlar?

EL TIEMPO, Drogas La Rebaja distribütörlerinin çalışanlarından oluşan bir kooperatif olan Copservir'in bir sözcüsüyle iletişime geçti ve kuruluş, Devletin 10 yıldan bu yana kendisini ilgilendiren yasal kararlardan bu yana orada bulunduğunu açıklayarak kayıttaki iddiaları yankı uyandıran bir şekilde reddettiğini ifade etti. evvel.

2 Eylül 2011'de Haber ve Hukuk Bakanlığı
Ulusal Narkotik Müdürlüğü'nün (DNE) kapatılması ve tasfiye edilmesi emrini verdi ve 30 Eylül 2014 tarihinde Copservir'in varlıklarının Maliye ve Kamu Kredi Bakanlığı'na bağlı bir kuruluş olan Sociedad de Activos Especiales SAS (SAE) tarafından idaresi yürürlüğe girdi. Bu yılın 17 Nisan'ında müdahale gerçekleşti.

Bir Copservir belgesinde şöyle yazıyor: “Yıllık olarak Meclis
DNE (o sırada), SAE ve Dayanışma Ekonomisi Müfettişliği'nin bir önceki yılın mali tablolarını ortaklaşa onayladığı ve Özel Temsilci ve Saklayıcının yönetim raporunu sunduğu sonuçlar
aynı yıl içinde.”

Copservir yönetimi yaptığı açıklamada şunları bildirdi: “Başkan Gustavo Petro'nun bir hükümet projesi olarak, ülkenin öğretmenlerine sağlık hizmetlerinin sağlanmasını iyileştirmeyi amaçlayan yeni 'Fomag Sağlık Modeli'nin uygulanması çerçevesinde, Sağlık ve Eğitim Bakanlıkları, Fiduprevisora tarafından Copservir'i, La zinciri aracılığıyla ilaç tedarik ve dağıtım sürecine katkıda bulunmak amacıyla katılmaya davet etti.
İndirimli Eczaneler”.

CAROLINA BOHÓRQUEZ
ZAMAN MUHABİRİ
CALI