Meta'daki bir okuldaki 48 öğrencide toplu zehirlenme bildirildi

NaturalMess

Member
Eğitim Kurumunda büyük zehirlenme yaşandı San Lorenzo, Meta'daki Castilla La Nueva belediyesinde25 Temmuz Perşembe günü, ilkokul beşinci sınıftan lise on birinci sınıfa kadar 48 öğrencinin nakledilmesi ve yerel bir hastaneye tedavi edilmesi gerekti.

Kriterlere göre

Castilla La Nueva Sağlık Bakanı Yessica Mayorga, acil durumun zorlukla tespit edildiğine dikkat çekti acil durum protokolleri devreye alındı ve çocuklar ambulansla derhal belediye hastanesine nakledildi; bu durum, etkilenenlerin hızla iyileşmesi için acil tıbbi müdahaleye olanak sağladı.

Buna karşılık Meta Eğitim Bakanı Francisney Díaz Rodríguez, Castilla La Nueva belediye başkanının Soruşturmaları yürütmek için bir güvenlik tavşanı çağırdık bu zehirlenmenin nedenlerini belirlemeye izin veren,

Güvenlik konseyinin ardından Savcılık ve Adli Polis ekiplerinin soruşturmayı yürüttüğü ve böyle bir olayın tekrarlanmaması için tedbir aldığı belirlendi.

San Lorenzo Eğitim Kurumu rektörü Alpidio Mesa, yaşananların gerçekliğini ortaya çıkarmaya çalıştıklarının güvencesini verdi: “Muhtemelen yiyecek olabilir, muhtemelen psikoaktif madde tüketimi olabilir, Ama elimizde gerçek (net) yok, burada tüm hipotezlere bakıyoruz ve kurumda ne olduğunu öğrenmek için takip edeceğiz.”

VILLAVICENCIO