Maharashtra’daki Nanded hastanesinde 24 hastanın 12 çocuğu 24 saat içinde öldü | Mumbai Haberleri

NaturalMess

Member
Nanded, Maharashtra’daki bir hastanede ölen 24 hasta arasında en az 12 çocuk vardı.

Nanded, Maharashtra’daki bir hastanede ölen 24 hasta arasında en az 12 çocuk vardı

“Son 24 saatte yaklaşık 12 çocuk hayatını kaybetti… 12 yetişkin de çeşitli hastalıklardan (yılan sokması, arsenik ve fosfor zehirlenmesi vb.) hayatını kaybetti. Çeşitli çalışanların transferi nedeniyle bazı zorluklarla karşılaştık… Haffkine Enstitüsü’nden ilaç almamız gerekiyordu ama o da olmadı. “Ayrıca bu hastaneye çok uzaklardan hastalar geliyor ve onaylanmış bütçesi de bozulan çok sayıda hasta vardı…” Dr. ANI, Devlet Tıp Koleji’nden Shyamrao Wakode’un şu sözlerini aktardı:

“Son 24 saatte Nanded Devlet Hastanesi ve Tıp Koleji’nde (GMCH) 24 ölüm bildirildi. Bunlardan 12’si bazı yerel özel hastanelerden buraya sevk edilen bebeklerdir. Geri kalan ölümler çeşitli nedenlerden dolayı yetişkinlerdi. “Dr. Maharashtra Tıp Eğitimi ve Araştırma Direktörü Dilip Mhaisekar PTI’ye verdiği demeçte, Chhatrapati Sambhajinagar (eski adıyla Aurangabad) bölgesinden Salı günü saat 13.00’e kadar rapor sunma yetkisiyle üç üyeli bir uzman komitesinin oluşturulduğunu ekledi.

Kongre lideri Ashok Chavan, ölümlerin meydana geldiği hastaneyi ziyaret etti. “Dr. Shankarrao Chavan Tıp Koleji ve Hastanesinde yaklaşık 24 ölüm bildirildi. Bu yüzden buraya geldim ve dekanla tanıştım. ANI’ye konuşan Chavan, “Durum endişe verici ve ciddi” dedi.

“Hükümet bu işe el atmalı ve acil yardım sağlamalı… 70 civarında kişinin durumu kritik. Transfer edilen hemşirelerin çoğunun yeri değiştirilmedi. Durumun endişe verici olması nedeniyle gerekli tüm yardım ve kaynakların sağlanması gerekiyor” diye ekledi.

“Bu kadar çok hasta nedeniyle sağlık personelinin ve doktorların iş yükünün artması doğaldır. Chavan, eyalet başbakan yardımcısı ve maliye bakanı Ajit Pawar ile konuşacağım ve fon almak için ondan yardım isteyeceğim” dedi.

Kongre lideri, dekan ayrıca bazı hemşirelerin transferinden sonra kadroların boş kalmaya devam ettiğini, ancak tıp uzmanı sıkıntısının da olduğunu söyledi.

Bu arada, Thane bölgesindeki Kalwa’daki Chhatrapati Shivaji Maharaj Hastanesinde 12 ve 13 Ağustos tarihleri arasında 24 saat içinde toplam 18 hastanın ölmesi eyalet genelinde heyecan yarattı.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan’dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün