Kuzenini kaybeden sosyal hizmet uzmanı hastayı ambulansla taşıyor | Mumbai Haberleri

NaturalMess

Member
Ambulans sahibi sosyal hizmet uzmanı Sanju Tusamad, kuzeni Kiran’ın çılgınca çağrısıyla uyandı. Paniğe kapılan kadın, ondan Goregaon’da yangın çıkan ve ambulansa ihtiyacı olan yanındaki binaya en kısa zamanda gelmesini istedi.

Kuzenini kaybeden sosyal hizmet uzmanı hastaları ambulansla taşıyor

Sanju, şoförü Sunil Ramkumar Ridlan ile birlikte kaza yerine koştu. “Malad’dan oraya vardığımda sadece bir itfaiye aracı ve bir ambulans vardı. Dumana baktığımda durumun ciddi olduğunu hemen anladım.”

“Kiran’dan 12 yaşındaki kuzenimiz Diya’nın hâlâ binada olduğunu duydum. “Sonunda onu ikinci katta yatarken bulduk” dedi. Sanju onu Jogeshwari’deki HBT Travma Bakım Hastanesine götürdü ve burada öldüğü açıklandı.

Durum göz önüne alındığında, burada yardımına ihtiyaç duyulacağını fark etti. Sanju ve Ridlan sabah saat 3’te işe başladılar ve 16-17 hastayı Juhu’daki Cooper Hastanesi’ne ve HBT Travma Bakım Hastanesi’ne naklettiler.

Ridlan, “Neyse ki hava hâlâ karanlıktı, dolayısıyla daha az trafik vardı” dedi.

İnsan Hakları Vakfı’na bağlı 36 yaşındaki Sanju, daha sonra otopsi ve diğer işlemler için hastaları iki hastane arasında ücretsiz olarak nakletti.

“Bugün genç kuzenimi kaybettim ve naaşını almak için bekliyorduk ama bu binadaki insanlar fakir. Cenazeleri önce otopsiye sonra da son törene nakledeceğiz” dedi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!

En iyi bültenlerimize abone olun