Kalwa Okulu Öğretmeni Tutuklandı, POCSO Dövüldü | Mumbai Haberleri

NaturalMess

Member
Kalva

HT resmi

Kalwa polis karakolu, Sahakar Okulu öğretmeni Yogesh Ahire’ye karşı bir FIR kaydetti ve Salı akşamı okul binasında 10. Sınıf bir kıza tacizde bulunduğu için onu tutukladı. Hindistan Ceza Kanunu’nun POCSO (Çocukların cinsel suçlardan korunması) ve Bölüm 354 (Kadının iffetine hakaret) kapsamında bir dava açıldı.

Okul müdürü Dinesh Koote şunları söyledi: “Mağduru ofise çağırdım ve olayla ilgili onu defalarca sorguladım. Belki çok korkmuştu ya da çok utanmıştı ama bana adamın elini omzuna koyduğunu söyledi. Hemen hocayı aradım o da bunu kabul etti. Ondan yazılı bir özür talep ettim.” Daha sonra müdür, Ahire’ye davranışlarını kontrol etmesi konusunda onu uyaran bir not verdi. “Eğer durumun bu kadar ciddi olduğunu bilseydim polisi arardım.”

“Bütün öğretmenlerimiz ve organizasyonun kendisi çok iyi. Bir okul öğretmeni, “Herkes tek bir kişinin eylemlerine göre hakarete uğruyor ve yargılanıyor” dedi.

Olay, Cumartesi öğleden sonra tutuklanan adamın elini kurbanın omzuna koyması ve ona cinselliği hakkında saldırgan sorular sormasıyla meydana geldi. Öğretmen, kurban ve ailesiyle birlikte Salı öğleden sonra okulu ziyaret eden Maharashtra Navnirman Sena (MNS) liderleri tarafından dövüldü. MNS liderleri müdürün eylemsizliğini kınadı.

Koote, okulda böyle bir olayın ilk kez yaşandığını ve okulun bu tür bir davranışı desteklemediğini belirterek, şöyle konuştu: “Kıza olayı sorduğumda okul kulübesinde iki öğretmen daha vardı. Daha fazla önlem almak için şimdi mağdurun ailesinden yazılı bir şikayet bekliyoruz.”

Kalwa polis karakolundan bir kaynak, “Tutuklanan kişinin sabıka kaydı olmamasına rağmen soruşturma devam ediyor” dedi.