Evlerinin yıkılmasına neden olan toprak kaymasının ardından 58 ailenin Montebello'ya taşınması gerekiyor

NaturalMess

Member
Güçlü kitle hareketinden ve Montebello (Antioquia) şehir merkezinden 9 kilometre uzakta düzinelerce evin yıkılmasına neden olan yıkıcı sağanak selden bir hafta sonra, Yetkililer etkilenen kişilerin ve evlerin nihai bakiyesini açıkladı acil durum için.

(Sizi okumaya davet ediyoruz: Video: Montebello'da 30 evi etkileyen heyelanın şok edici görüntüleri)

O Afet Risk Yönetimi İdari Departmanı (Dagran), taşınması gereken 178 etkilenen ve 58 yıkılmış ev tespit etti. Geçen Cuma, Vali Andrés Julián Rendón bölgeyi ziyaret ederek duruma çözüm bulmak amacıyla eyalet hükümetinin alacağı önlemleri duyurdu.

Paylaşmak

Antioquia valisi Andrés Julián Rendón, Montebello kurbanlarıyla buluştu.

Fotoğraf:Antioquia Hükümeti

“Durumu kesin olarak çözene kadar bize güvenebilirsiniz. daha önce sahip olduğunuzdan daha iyi veya daha iyi barınma koşullarına sahip olana kadar Bu olayın,” dedi başkan etkilenenlere.

Yönetimin planı Antioquia Konut Şirketi'nin —Halihazırda bir konut teşhisini gerçekleştirmiş olan ve üç olası partiyi değerlendiren– yeniden yapılanma çalışmalarından sorumludur.

(İlginizi çekebilir: Antioqueña Voleybol Ligi'nde bir trans kadın müsabakadan ihraç edildi; ne oldu?)

Antioquia Hükümeti'nden Etkilenenlere üç aylık kira sağlayacaklarüç ay daha uzatılabilen bir sübvansiyon. Rendón, “Altı ay içinde hiçbir risk içermeyen ve kazandıklarınızdan ödün vermeyen kesin bir konut çözümüne sahip olacağımızı umuyoruz” diye ekledi.

Sel baskınından 170'den fazla kişi etkilendi.

Fotoğraf:Antioquia Hükümeti ve FAC

Paylaşmak

Geçtiğimiz hafta Dagran, sarı makineyle hafriyat çalışması gerçekleştirdi. mağdurlara insani yardım ulaştırıldı ve etkilenen ailelere psikososyal destek sağlandı. Önümüzdeki günlerde bölgede var olan üretim ortamlarının kurtarılmasına destek verilmesi bekleniyor.

Hükümetin duyurduğu bir diğer yardım ise yaşlı yetişkinlere ayda 200.000 peso karşılığında emekli maaşı verilmesi acil durum mağdurları grubunun bir parçası olan kişiler.

(EL TIEMPO'dan Medellín ve Antioquia'dan gelen tüm haberleri buradan kontrol edin)

Resmi verilere göre, Bugüne kadar Antioquia'daki yağışlı sezon 1.955 aileyi etkiledi Eşya ve örtü kaybı nedeniyle yaklaşık 5.865 kişi etkilendi.

MEDELLİN
Bize yazın: [email protected]