engelli bir nüfuz sahibine yönelik polis istismarı şikayetiCivi Polisi

NaturalMess

Member
'Diomedito' ve 'El Pelao del Pueblo' lakaplı içerik yaratıcıları, sosyal ağlarda sivil giyimli ve alkollü bir polis memurunun saldırısına uğradıklarını bildirdi. Santa Marta'da bir gece kulübünde rumba gecesi.

Kriterlere göre

Roberto Villegas olarak tanımlanan ajan, çeşitli videolarda gözle görülür şekilde üzgün ve etkileyicilere sözlü saldırırken yakalandı.

Tartışma, Avenida del Ferrocarril'de bulunan bir ticari kuruluşun önünde meydana geldi. Gençlerin anlattığına göre; Villegas başlangıçta fotoğraf istemek için onlara yaklaştıama içkinin etkisiyle bunu kötü bir şekilde yaptı.

İçerik oluşturucular bunu reddedip taşınmaya karar verince polis memuru onları taciz etmeye devam etti.

Gerginliğin artması üzerine gençler mekanı terk etme kararı aldı. Ancak, Villegas'ın 'Diomedito'ya çarptığı iddia edilen ve hararetli bir tartışmaya yol açan araçlarına kadar takip edildiler.

'El Pelao del Pueblo' tarafından kaydedilen videolardan birinde diğerleri görülüyor Olay yerine gelen ve herhangi bir işlem yapmayan üniformalı polisler partnerine karşı da gençlerin kayıt yapmaya devam etmesini engelliyor.

'El Pelao del Pueblo', “Gitmek için arabaya bindik, ancak trafik ışıklarında üniformalı adam 'Diomedito'nun oturduğu pencereye geldi ve ona tokat attı.” dedi.

Tepkiler ve endişeler

Gençlerin şikâyeti ve kavgaya ilişkin görüntüleri sosyal ağlarda kamuoyuna duyurmasıyla durum daha da karmaşık hale geldi. O zamandan beri, Santa Marta Metropolitan Polisi'nin birkaç üniformalı üyesinin onları takip ettiğini iddia ediyorlar.Villegas'ın davranışını açığa çıkardığı için açık bir misilleme girişiminde bulundu.

Etkileyiciler, güvenliklerinden endişe duyduklarını ifade ederek, kendilerine bir şey olması durumunda saldırganı ve meslektaşlarını sorumlu tutacaklarını kamuoyuna açıkladılar.

“Sakin bir şekilde oturuyorduk. Adam geldi, gitti, başka bir yere oturdu, bizi tehdit ediyordu. Bunu önlemek için çocuğa para ödüyoruz. Diomedito meyve suyu içtiği için zar zor dört bira içmiştim. Biz de oradan ayrıldık ve trafik ışıklarından camlar kapalı olarak geçerken adam ona tokat attı. 'El Pelao del Pueblo', sosyal ağlarında yayınlanan bir videoda, “Arabayı durduruyorum, dışarı çıkıyorum ve insanları çağırıyorum, çünkü insanlar bizi tanıyor ve kimseye bulaşmadığımızı biliyor” dedi.

Şu ana kadar Santa Marta Metropolitan Polisi herhangi bir resmi açıklama yayınlamadı. olayla ilgili olarak olası yaptırımlara ilişkin bir açıklama da yapılmadı Villegas'a.

Sosyal ağlardaki topluluk, aracının davranışını reddettiğini ve yetkililerin açıkça eylemde bulunmadığını gösterdi.

Roger Urieles

EL TIEMPO Santa Marta için

X'te: @rogeruv

Daha fazla haber: