BJP’den Pankaja Munde “ara vermekten” bahsediyor; parti arkadaşlarıyla dalga geçiyor | Bombay’dan Haberler

NaturalMess

Member
Maharashtra Bharatiya Janata Partisi lideri Pankaja Munde Cuma günü, dürüstlüğünün defalarca sorgulanacağı korkusuyla “bir veya iki ay” ara vermeyi planladığını söyledi.

Bharatiya Janata partisinin lideri Pankaja Munde ((Satish Bate/HT Fotoğraf))

Partisinin herhangi bir değeri olup olmadığını yanıtlaması gerektiğini söyledi ve kendisine haksız davranılıp davranılmadığını yalnızca zamanın göstereceğine dair güvence verdi.

Munde ayrıca medyayı, bazı açıklamalarını bağlamından koparmakla veya yanlış alıntılamakla eleştirerek, Kongre Üyeleri Sonia Gandhi ve Rahul Gandhi ile görüşmesini yayınlayan bir yayıncıya dava açmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Bir kazıda, eski Parli milletvekili ayrıca parti meslektaşlarının Narendra Modi’nin dokuz yıllık hükümetini vurgulamak için kampanya üzerinde çok çalıştıklarını, ancak NCP bölünmesine bir selam olarak Maharashtra’daki son gelişmeler hakkında konuşma cesaretinden yoksun olduklarını söyledi. Eknath Shinde hükümetine katıldı.

Eski Devlet Bakanı ve merhum parti lideri Gopinath Munde’nin kızı, Deendayal Upadhyaya ve Atal Bihari Vajpayee’nin BJP ideolojisinin bu duyguyla büyürken sürdürülmesini istediğini söyledi.

Bir basın toplantısında konuşan Munde, adının 2019 parlamento seçimlerinde Rajya Sabha ve iki kez Maharashtra Yasama Konseyi adaylığı için Parli’ye yenilmesinin ardından geldiğini, ancak son anda devam etmemesinin istendiğini söyledi.

“Bu konuda hiçbir zaman kamuoyu önünde yorum yapmadım ve partinin talimatlarına uydum. Parti çıkarlarına karşı hiçbir zaman çalışmadım. Siyaset nereye gidiyor? İnsanların ne düşündüğü kimsenin umurunda değil, ben içeri bakarım” dedi.

Shiv Sena (geçen Haziran) ve NCP (bu yıl 2 Temmuz) arasındaki ayrılığa atıfta bulunan Munde şunları söyledi: “Ben Deendayal Upadhaya ve Atal Bihari Vajpayee’nin ideolojisine inanan bir BJP işbirlikçisiyim. İstediğim bu.” Böyle hissederek büyüdüm ve ideolojimi korudum” diye onayladı.

Munde, konuşmalarının bazı bölümlerinin bazen bağlamından koparıldığını ve söyledikleri hakkında spekülasyon yapıldığını, bu nedenle “benim işime değil, size (medyaya)” ara vermeye karar verdiğini iddia etti.

Munde, Kongre üyeleri Sonia Gandhi ve Rahul Gandhi ile görüştüğünü ve Sangli’den bir politikacının aracılık ettiğini bildiren medya kuruluşuna dava açacağını söyledi.

Ancak Madhya Pradesh’ten kendisinin sorumlu olduğunu ve seçim kampanyasıyla ilgili soruları yanıtlayacağını da sözlerine ekledi. Parlamento seçimlerinin yıl sonunda yapılması planlanıyor.

Kuzeni ve Parli Milletvekili Dhananjay Munde’nin tweet’inden bahseden BJP lideri, bunun neden günün ilerleyen saatlerinde yüklendiğini bilmediğini söyledi.

Pankaja Munde yakın zamanda kuzeni ve NCP lideri Dhananjay Munde ile tanışmıştı. İkincisi, Cuma günü BJP genel sekreterinin “aukshan” (bir kişinin esenliği için lamba temelli ritüel) gerçekleştirirken gösterildiği bir fotoğrafı tweetledi.

Tweet’te Dhananjay Munde, Eknath Shinde hükümetine bakan olarak atanmasını memnuniyetle karşıladığını belirterek, “kardeş ilişkilerinin mutluluk ve üzüntüde güçlü olduğunu” sözlerine ekledi.

Dhananjay Munde, 2019 Parli parlamento seçimlerinde onu mağlup etmişti.

NCP’deki bölünmeye ve bir fraksiyonun eyalet hükümetine girmesine dolaylı olarak atıfta bulunarak, 105 BJP milletvekilinin dokuz yıllık Modi yönetimini vurgulamak için kampanya üzerinde çalıştığını, ancak en son ifade edecek cesareti bulamadıklarını söyledi. gelişmeler.

“Dürüst olmayan siyasete girmem. Taraf, liyakatim var mı yok mu diye cevap vermeli. Adaletsiz davranılıp davranılmadığımı ancak zaman gösterecek” dedi.

Bu arada Maharashtra Başbakan Yardımcısı Devendra Fadnavis, meslektaşının duygularını yatıştırmaya çalıştı.

Pankaja Munde’nin kıdemli bir lider olduğunu ve partinin onunla arayla ilgili açıklaması hakkında konuşacağını ve aklından ne geçtiğini öğrenmeye çalışacağını söyledi.

BJP ile ittifak yapan bir NCP fraksiyonu ve parti içindeki mücadeleleri hakkında konuşan Fadnavis, son gelişmelerin “herkes tarafından birdenbire hoş karşılanmayabileceğini” ancak “diyaloğun çözüm olduğunu” ve bunun herkes için olduğunu ve üst düzey liderlerimizin konuşacağını da sözlerine ekledi. onlara “onun”.