Atlantik'te suyun karneye bağlanması yetkilileri endişelendiriyor

NaturalMess

Member
İçme Suyu Dairesi Sekreteri Atlantik, Lady Ospina belediyelerin karşılaştığı kritik durum konusunda uyardı Suan ve Luruaco su tayınlaması nedeniyle. Ospina'nın Caracol Radio Barrabquilla ile yaptığı röportajda ifade ettiği gibi, su şu anda sektörlere ayrılmış bir şekilde ve tankerlerle bu iki belediyeye sağlanıyor. Manatee ve Candelaria.

Suan özelinde, Öncelikli sektörlerin her birinde üç saatlik hizmetle iki vardiya hem sabah hem de öğleden sonra. Luruaco'da ise dağıtım ilçelerle koordineli olarak alt ve üst bölgelere sektörel olarak gerçekleştiriliyor.

Ospina şunları vurguladı: Magdalena nehrinin alçak seviyesi Bölgedeki 14 su girişinde sürekli izleme sürdürüldüğünden, bölümün güneyinde bu durum endişe yarattı. Ayrıca nehir seviyesinin 1,50 metrenin altına düşmesi halinde “güçlü” su sıkıntısı koşullarının ortaya çıkabileceği konusunda uyardı ve düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda bunun önümüzdeki hafta meydana gelebileceğini tahmin etti.

Barranquilla ve metropol bölgesinde gözetim

Yetkili ayrıca El Niño Olayı nedeniyle departmanın sürekli gözetim altında olduğuna dikkat çekti. Barranquilla ve metropol bölgesi ile ilgili durum yakından takip ediliyor. Puerto Colombia belediyesindeki Triple A şirketi tarafından işletilen deniz kaması.

Şubat ayından bu yana, Barranquilla yakınındaki Magdalena Nehri seviyesinin düşük olması ihtimali nedeniyle bölgedeki su tedarikini garanti altına almak için önleyici bir tedbir olarak bir acil durum planı devreye sokuldu.

Bana [email protected] ve X:mad:leoher70 adresinden yazın

Daha fazla Karayip haberini buradan okuyun