21 Nisan Pazar sabahı Kolombiya'da sarsıntı bildirildi: merkez üssü ve büyüklüğü

NaturalMess

Member
21 Nisan Pazar sabahı saat 6:59 civarında, Kolombiya Jeolojik Araştırması Merkez üssü Kahve Bölgesi olan bir deprem bildirdi.

İlk rapora göre hareket Merkez üssü Çerkesya – Quindío'daydı ve büyüklüğü 3,4'tü. Derinliği 144 km idi.

(Okumanızı öneririz: Sarsıntı: Google uyarısı neden depremden saniyeler önce geliyor? Sebebi budur).

Varlık hâlâ Herhangi bir maddi hasar veya yaralanma bildirilmedi. çünkü hafif bir depremdi.

Önümüzdeki birkaç saat içinde bölgede daha düşük şiddette artçı sarsıntıların yaşanması muhtemel.

SGC halkı davet etti https://sismosentido.sgc.gov.co/ adresinde bulunan Sismo Sentido formunu doldurun, titremeyi algıladıklarında. Yukarıdakiler yetkililerin bu olayları yakından izlemesi içindir.

Kolombiya'da Google deprem uyarısı nasıl etkinleştirilir? Bu adım adım

Google, sarsıntıları tespit etmek için 1.675 sismik sensörden oluşan bir ağ olan 'ShakeAlert' sistemini kullanıyor. Uygulama, depremin yerini ve büyüklüğünü belirlemek için sensör verilerini analiz ediyor.

Seçenek ücretsiz olarak çalışır ve temel amacı bu doğal olaylarda ölümlerin önlenmesi için yetkililere ve insanlara destek olmaktır.

Android işletim sistemine sahip cep telefonunuzda sallama bildirimlerini etkinleştirme adım adım şu şekildedir:

• Telefon ayarlarını açın.
  • 'Güvenlik ve Acil Durum'a ve ardından 'Deprem Uyarıları'na basın.
  • 'Güvenlik ve Acil Durum'u bulamazsanız, 'Konum'a, ardından 'Gelişmiş'e basın ve ardından 'Deprem Uyarıları'nı seçin.
Dünya çapında yüzlerce sensöre bağlanır.

Fotoğraf:Twitter @kulthainen

Paylaşmak

SON HABER EDİTÖRDEN